- Reklama -bydlení
Úterý, 28 března, 2023

více v článku...

7 tipů na podzimní dekorace na stůl

Podzim je tu! Užívejte si babí léto a krásnou barevnou přírodu, ze které si nezapomeňte domů přinést materiál pro originální dekoraci na stůl.

více v článku...

Vytvořte si kouzelné podzimní dekorace

Podzim je jedno z nejbarevnějších období v roce! Užívejte si babí léto naplno. Z procházek si nezapomeňte přinést domů krásný materiál, ze kterého vyrobíte ty nejlepší dekorace na stůl. Pro ty největší nadšence, kteří si rádi vyzdobí domov dle ročního období a oživí tak interiér, jste na správném místě. Připravili jsme si pro vás 8 skvělých tipů na podzimní dekorace pro váš stůl.  

Co se hodí pro podzimní výzdobu jídelny?

Dříve, než se vydáte do přírody, podívejte se na pár zásad, které vám usnadní rozhodování. Nejlépe se k tématu podzimu hodí teplé barvy, přírodniny a plody, které najdeme pouze v tomto ročním období. Samozřejmě nesmí chybět ani hřejivé materiály. Odstraňte všechny svěží kombinace léta, vzory připomínající exotickou dovolenou, nádoby na chladivé drinky, apod. Nyní je čas se trochu zahřát, navodit uvolněnou atmosféru a celý interiér tak trochu zachumlat do hřejivých materiálů.

I s dekoracemi může být úklid snadný

Říkáte si, že krásně vyzdobený interiér sice působí nádherně, ale kdo by se s tím uklízel? I na jídelním stole může panovat příjemná podzimní atmosféra, která vůbec nemusí narušit váš uklízecí rituál. Pokud si na stole rozházíte sušené listy a plody, možná budete chvíli ze své dekorace nadšení, ale první vystřízlivění opadne s prvním úklidem stolu. Proto na jídelní stůl doporučujeme použít takovou dekoraci, která bude praktická i z hlediska snadného přemístění.

Vybírejte přírodní materiály v barvách podzimu

K podzimu neodmyslitelně patří příjemné zemité barvy, jako je zelená, hnědá, oranžová, červená, žlutá. Zjemnit pestrobarevnost můžete pomocí neutrálních barev, jako je bílá, krémová či písková.  Materiály by měly rozhodně zahřát. Dny, kdy jsme se potřebovali zchladit z pobytu na horkém slunci, již pominuly. Nyní je čas zachumlat se do příjemné vlny, bavlny či semiše. Tyto materiály lze využít i pro dekorace na stůl.  Vybírejte originální podzimní výzdobu na 4home. Hodit se vám určitě bude akční 4home sleva.

Velikost podzimní dekorace volte podle velikosti stolu

Při aranžování hraje velkou roli také velikost a tvar stolu.  Pro kulaté stoly můžete volit jednu centrální dekoraci uprostřed. Naopak dlouhé hranaté stoly si zaslouží například jednu dominantu uprostřed a dva menší doplňky v každé třetině stolu. Zde si navíc můžete dovolit podlouhlé ozdoby na stůl. S podzimem přichází na řadu také plánování nové jídelny. Velký výběr jídelních stolů najdete ve Sconto nábytek. Uplatněte výhodný Sconto slevový kód.

1. Svícny z dýní 

Nestárnoucí klasika jsou svícny z dýní. Vrhněte se do vyřezávání menších dýní a vyrobte z nich podzimní svícny. 

2. Vázy s podzimním aranžmá  

Nádherné podzimní aranžmá vykouzlíte se sušenými plody, obilím a květinami. Luxusně bude vypadat výzdoba z růží doplněná o šípky a větvičky maliníku.

3. Ozdoby z pšenice 

Klasy jsou skvělé pro vytvoření té pravé podzimní atmosféry. Naaranžovat jej můžete do vázy s nebo vytvořit ozdoby z obilí. K podzimní tématice se hodí pšeničné věnce.

4. Hra se světly  

Voňavé svíčky a tyčinky lze umístit také do luceren a sklenic. Vytvoříte si tak hřejivou atmosféru. Svícny můžete vytvořit z obyčejných sklenic. Stačí na ně lepicí pistolí připevnit větvičky, kaštany nebo je omotat krajkami v podzimních barvách. 

5. Girlanda z podzimního listí  

Na dlouhé stoly patří podlouhlé podzimní dekorace. Použijte jutový provázek a na něj navlečte podzimní listí. Proplést jej můžete LED světelným řetězem. Výzdobu navíc snadno sladíte s výzdobou v oknech nebo na dveřích, pokud stejný prvek použijete i zde.  

6. Navoďte strašidelnou atmosféru  

Halloween k podzimu neodmyslitelně patří. Pusťte si domů několik strašidel i vy. Využijte větší dýně pro výrobu prapodivných obličejů a přidejte strašidelně vypadající doplňky.

7. Skleněné baňky s přírodninami

Nádherně vypadají skleněné vázy ve tvaru koule. Vložte do nich přírodniny. Například bílou dýni na střed a kolem hnědé a béžové doplňky. Kouli také můžete převázat stuhou v přírodní barvě. 

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat