- Reklama -bydlení
Středa, 7 června, 2023

více v článku...

Perte, sušte, neplýtvejte

Víte, že se při péči o prádlo často zbytečně plýtvá? Nejde přitom jen o vodu nebo energii, ale třeba io prací prostředek, a tím io nemalé peníze. Při nákupu vybraných spotřebičů Bosch nyní navíc získáte část peněz zpět.

Proč je správné dávkování pracího prostředku tak důležité?

Pokud používáte málo pracího prostředku, škodí to prádlu i pračce. Bílá barva postupně šedí, barevná ztrácí svůj jas a sytost, skvrny se nevyperou úplně a nerozpuštěné nečistoty se do prádla zapírají.

Používat více pracího prostředku také není řešením. Nadměrná dávka totiž vytvoří příliš mnoho pěny, prádlo je třeba více máchat, čímž se zvyšuje spotřeba vody. Zaplatíte zbytečně více za vodu i za prací prostředek a zároveň více zatěžujete životní prostředí. Na prádle většinou zůstávají zbytky pracího prostředku, což může vyvolat alergie a různé kožní reakce. Na tmavém prádle mohou být zbytky pracího prostředku dokonce i viditelné.

Pračka a sušička Bosch

Výsledky praní tedy nepochybně závisí i na správném dávkování pracího prostředku. Dobrou zprávou je, že nyní jej můžete plně přenechat své pračce. Moderní pračky značky Bosch jsou vybaveny inteligentním automatickým dávkovacím systémem i-DOS™, který za vás nastaví přesné množství tekutého pracího prostředku na mililitr přesně. Stačí naplnit zásobník a jeho integrované senzory zjistí typ tkaniny, objem prádla v bubnu a stupeň jeho znečištění, na základě čehož spolu s informací o tvrdosti vody nastaví přesné dávkování obou prostředků. Díky tomu nejenže dosáhnete vynikajících výsledků praní, ušetříte vodu a prací prostředek, ale zároveň ochráníte životní prostředí. Naplněný zásobník vydrží přibližně 20 cyklů praní, během kterých se nemusíte vůbec o nic starat. Díky automatickému dávkovacímu systému i-DOS™ tak můžete ušetřit nejen prací prostředek, ale také několik tisíc litrů vody za rok.

Díky sušičce prádla ušetříte spoustu času, práce i místa

Aby nebylo nutné zdržovat se věšením prádla, čekáním na jeho uschnutí ani zdlouhavým žehlením, skvělým pomocníkem do domácnosti je i sušička prádla. Prádlo nemusíte nikam nosit ani věšet, stačí ho pohodlně přemístit z pračky rovnou do sušičky. Ve většině případů už prádlo nemusíte žehlit, stačí ho složit a uložit do skříně nebo si ho rovnou obléct. Při sušení v sušičce se prádlo tolik neničí, vydrží déle a barvy neblednou. I mnohočetné rodiny umí veškeré špinavé prádlo vyprat a vysušit za jeden den v týdnu.

Jen na jednu důležitou věc je třeba dávat pozor. Pokud se kondenzátor sušičky pravidelně nečistí, zanáší se, snižuje se účinnost sušení a spotřeba rychle stoupá. S moderními sušičkami už nemusíte po každém cyklu sušení odstraňovat zbytky tkanin z filtru a spotřeba přitom zůstane nízká a výkon spotřebiče vysoký. Jak je to možné? Díky unikátnímu systému AutoClean. Sušičky s touto technologií nemají filtry zabudované ve dvířkách, ale před kondenzátorem. V průběhu sušícího cyklu se kondenzátor i filtr několikrát automaticky propláchnou a nečistoty a vlákna z prádla se shromažďují v nádobce ve spodní části spotřebiče. Inteligentní senzory upozorní, když bude potřeba nádobku vyčistit, což znamená, že jednou za přibližně 20 cyklů ji jednoduše vyjmete a propláchnete. Spotřeba zůstává nízká a výkon perfektní.

Šetřete s těmi nejmodernějšími technologiemi

Ty nejvybavenější spotřebiče nabízejí nejen různé úsporné funkce, dokážou také doporučit to nejlepší nastavení s ohledem na spotřebu nebo si dokonce informace předávat. Díky funkci Smart Dry tak například sušička obdrží od pračky detaily o praní (program, množství prádla a zbytková vlhkost) a na základě toho automaticky vybere nejvhodnější program sušení. Díky technologii Home Connect můžete navíc efektivně využívat alternativní zdroje. Inteligentní systémy umí kontrolovat množství energie, nebo i „přemýšlet dopředu“ na základě aktuální předpovědi počasí na solárních panelech, a spotřebič se tak automaticky zapne, když bude zdroj energie nejefektivnější.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat