- Reklama -bydlení
Středa, 7 června, 2023

více v článku...

10 inspirací, které do interiéru přinesou vánočního ducha

Vánoce jsou magické období. Pro každého z jiného důvodu. Ale zřejmě se všichni shodne na tom, že jsou jiná než zbytek roku. Potkáváme lidi, které jsme dlouho neviděli, vaříme jídla, která jsme dlouho nejedli, a snažíme se doma vytvořit atmosféru klidu a krásy. Zdobíme tedy více nebo jinak, než obvykle… Sesbírali jsme 10 inspirací, které do interiéru přinesou vánočního ducha.

TIP 1: Přírodní advent

Vánoce nejsou jen od 24. do 26. prosince. Jejich kouzlo přichází postupně již v adventním období. Ano, dnes se často pojí is vtíravou komercí nastupující příliš brzy. No tradice adventního období je o něčem jiném. Nemusíte podlehnout kouzlu kýčových adventních věnců ze supermarketu. Přírodní dekorace jsou in, takže si jednoduše vyrobíte vlastní. Kruh ze surového dřeva nebývá finančně náročný. Na rodinné vycházce nasbíráte pár smrkových větviček a přidáte jednoduché bílé svíčky ve sklenici. Hotovo. Světlo a vůně jehličí se postarají o ostatní.

vánoční perníčky s červeným šálkem

TIP 2: Kalendář plný překvapení na míru

Předvánoční období mile rezonuje také v dětské duši. Nemusí ho doprovázet tuny sladkostí. Stačí pár sáčků ozdobených tak, aby obdarovaného navnadily na Vánoce. Schováte do nich jakoukoli drobnost. Pokud jste nezačali včas, nevadí, můžete si udělat přesně takový počet sáčků, jak potřebujete, a prodloužit si hledání překvapení například až do nového roku.

TIP 3: Nasněžte si…

U nás se s Vánocemi léta pojí sníh a hlavně děti se jich i proto neumějí dočkat. Počasí však ne vždy spolupracuje a plní dětská přání. Zasněženou atmosféru vám však doma vytvoří právě dekorace. Opět si je můžete s rodinou vytvořit i samy. Papírové vločky na oknech alespoň dočasně zastoupí skutečný sníh. Podobně potěší i správně rozmístěné chomáčky vaty či výtvory nakreslené křídou rozpuštěnou ve vodě.

výroba vánočních dekorací

TIP 4: (Ne)obyčejný stromek

Jedním z nejtypičtějších symbolů Vánoc je v naší kultuře vánoční stromek. Tato tradice se prý objevila již v 16. století v Německu a v 18. století pronikla na naše území. Asi nikoho nepřekvapí, že zpočátku se stromky zdobily skromně, jen tím, co se našlo na zahrádce. Dnes si můžeme vybrat ozdoby ve stovkách různých stylů a barev, živý, umělý, ale i „zcela jiný“ stromek. Právě ten „jiný“ se často využívá v malých bytech nebo doplňuje klasický. Můžete ho vytvořit z čehokoli, jestli bude malý, velký, 2D, 3D, záleží pouze vás. Nasbírejte například větvičky, vytvořte z nich na stěně siluetu a dozdobte světélky či skořicí. Starý dřevěný žebřík se také může změnit na vánoční symbol. Pokud do tvaru stromku vyskládáte pohlednice nebo fotky, bude mít pro vás osobní hodnotu.

TIP 5: Vánoční perla

Doporučujeme výzdobu v jednom stylu, překombinovaný mix zvykne působit rušivě a místo klidu přinášet nervozitu. Ti, kteří si dekorace vybírají raději v obchodech, mohou dekorace ladit jakkoli se jim zlíbí – od bílé po černou. Jemný něžný perleťový nádech mají bílé kousky s odlesky modré, růžové… Nepotřebují výraznější doplňky, samy o sobě vypadají slavnostně. Snad ještě více vyniknou například ve společnosti decentní krajky.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat