- Reklama -bydlení
Středa, 7 června, 2023

více v článku...

Jak si osvěžit obývací pokoj díky hand-made polštářům?

Pestrobarevné, jednobarevné, útulné a vždy trendové. Pokud jde o přeměnu, polštáře jsou mistři. Nezáleží, jestli je uložíte na sedačku, křeslo, nebo lavici, nový vzhled vytvoříte okamžitě. A stačí k tomu vynaložit jen trochu času a peněz.

Řadí Ivona z Möbelixu

profesionální designérka

Trojúhelníkové polštáře

Kdo řekl, že polštář musí vypadat vždy stejně? Dnes vám ukážeme, jak si vyrobit polštář trojúhelníkového tvaru. Je skvělou alternativou a zaručeně ihned upoutá pozornost. Tak pojďte s námi na to!

Budete potřebovat

Látku, případně ústřižky látky
Výplňový materiál do polštářů
Krejčovský metr
Nůžky jehlu, nit, šicí stroj
Měření. V závislosti na velikosti látky či vaší pohovky si polštáře můžete vyrobit v libovolných rozměrech. Je ale důležité, aby poměr dvou stran látky (výška: šířka) byl 1:2. Jinými slovy, pokud zvolíte výšku 70 cm, šířka musí být 140 cm.

Výroba dekorativních polštářů

Šev1. Když máte látku správně naměřenou a nastříhanou, můžete začít se šitím. Látku přeložte po šířce na polovinu tak, aby vám vznikl čtverec, a konce spolu sešijte. To byl šev 1.

Výroba dekorativních polštářů

Šev 2. Tento šev bude křížový a uzavře spodní část polštáře. Uděláte ho tak, že šev 1 si posunete do středu látky, zažehlíte a teprve potom prošijete spodní část.

Výroba dekorativních polštářů

Šev 3. Uděláte ho tak, že jednou rukou chytíte horní část prvního švu a druhou rukou uchopíte látku pod ním uprostřed, přímo za horním koncem prvního švu. Látku napnete, narovnáte a prošijete. Abyste ale látku mohli převrátit a polštář naplnit výplní, nechte si otvor velký asi 6 cm.

Výroba dekorativních polštářů

Výplň. Když polštář převrátíte a naplníte, malý otvor, který jste si nechali, ručně zašijete. A nový doplněk pro vaši pohovku je hotový. Co říkáte na tuto zajímavou alternativu?

Výroba dekorativních polštářů

Naše tipy

Vyšívaný potah Mary Samt

Je skvělá varianta pro výrobu unikátního povlečení na trojúhelníkový polštář.

Béžový polštář

Květinový potah Ashley

Příjemně oživí každý interiér.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat