- Reklama -bydlení
Úterý, 28 března, 2023

více v článku...

Svítidla pro vaše zdraví

V EMOS SK dlouhodobě sledujeme výzkumy týkající se světla a snažíme se přinášet na trh svítidla, která umožňují měnit barvu, intenzitu a kvalitu podávání barev. Přizpůsobujeme tím osvětlení podle části dne, aby byl biologický rytmus tzn. cirkadiánní cyklus přirozený.

Vědecké studie potvrzují, že světlo má velký vliv na mentální a fyzické zdraví člověka. Několik tisíc let bylo slunce jediným zdrojem osvětlení během dne. Lidské tělo si vytvořilo biologické hodiny, které jsou přizpůsobeny jednotlivým denním fázím Slunce. S příchodem světelných zdrojů dochází k narušení zmíněného cyklu. Prvotní zdroje elektrického umělého osvětlení získávaly světlo tepelným způsobem. Měli nízkou účinnost a používali se hlavně večer. Vyzařované světlo bylo podobné ohni.

Vývoj v oblasti osvětlení přinesl nové možnosti. Objevily se typy osvětlení na bázi elektrického výboje (zářivky, úsporné žárovky) a technologie LED. Světelné zdroje mají dnes vysokou efektivitu v různých odstínech bílé barvy.

Může světlo ovlivnit únavu a kvalitu vašeho spánku?

Bílé odstíny světla se skládají z různých barev světelného spektra. Modrá složka světla při nesprávném použití podporuje produkci stresových hormonů. Je obsažena hlavně v barvě denní bílá a studená bílá. Během dne Slunce produkuje tuto složku ve vyšších hodnotách a tak nevzniká zatížení organismu. Změna nastává ve večerních hodinách, kdy modra složka světla stimuluje tvorbu takzvaných stresových hormonů a nepříznivě ovlivňuje psychiku a kvalitu spánku. Doprovodnými nepříjemnostmi je únava, podráždění a nižší pracovní výkon.

Unavený muž nad počítačem

Kvalitní a designové řešení od EMOS SK

EMOS LED svítidla EXCLUSIVE s dálkovým ovladačem přinášejí různé rozměry, světelné výkony a dálkové ovládání pro pohodové nastavení režimů. Svítidla ve tvaru kruhu ZM5165 a ZM5166 jsou ovládána IR dálkovým ovladačem, který umožňuje plynulou změnu barvy a intenzity osvětlení. Umíte si nastavit režim nočního svícení a časovač vypnutí po patnácti nebo třiceti minutách. Ideální pro použití v ložnici nebo dětském pokoji. Dodávají se v průměrech 36 cm a 50 cm. Od ledna 2022 bude dostupný model ve tvaru obdélníku o rozměrech 88,4 cm x 58,3 cm, který je vhodný i do obývacího pokoje.

Různé velikosti pro každý prostor

Přisazené LED panely ZM5171, ZM5172 a ZM5173 jsou také ovládány ovladačem. Ten pracuje na frekvenci 2,4 GHz, která umožňuje nezávislé ovládání více svítidel nebo jejich skupin. Regulovat lze intenzitu a odstín barvy osvětlení v rozsahu 2700-6500 Kelvinů. Je možné použít 8 přednastavených programů. Dodávány jsou v rozměrech 30 x 30 cm,
30 x 60 cm a 60 x 60 cm. Tyto panely lze použít v kterékoli obytné místnosti domu nebo bytu.

Inteligentní ovládání svítidel reklama
Přisazená svítidla ZM5171, ZM5172, ZM5173 (rámečková) a ZM5181, ZM5182, ZM5183 (bezrámečková) umožňují změnu intenzity a barvy světla.

Řada přisazených panelů ZM5181, ZM5182 a ZM5183 se odlišuje v provedení a ve vyzařovaném světle. Tyto designové modely jsou bezrámkové, proto poskytují zvýšený úhel vyzařování. Vyzařované světlo má index podání barev na úrovni 95 ze 100. Většina prodávaných LED svítidel na trhu udává číslo 80 ze 100. Při hodnotě méně než 88 dochází ke zkreslenému vnímání barev. Index podání barev 95 předurčuje použití těchto svítidel v pracovnách, v ateliérech a všude tam, kde potřebujete vidět reálné barvy. Například při modelářství, malování a kreslení, vyšívání, manikúře, ve svatebních salonech a podobně.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat