- Reklama -bydlení
Středa, 7 června, 2023

více v článku...

Nová ložnice za pár korun

Čas od času potřebuje náš domov obnovit. Některé místnosti se upravují velmi těžce, například v koupelně je nutné obít a zase nalepit nové kachličky, což není nic, do čeho se rádi pouštíme, ale například ložnice se zmodernizuje poměrně lehce, tak se nebojte a vytvořte si novo ložnici. 

Nová barva

Jednou z možností, jak si můžete obnovit ložnici, je nová výmalba, stačí jen lehký rozdíl, aby měl velký efekt. Nemusíte kupovat hned nový nábytek do ložnice. Do ložnice se hodí spíše klidné, světlé barvy, aby se nám lépe usínalo, ale samozřejmě, že záleží na tom, co se vám líbí. Klidně můžete vyměnit barevné zdi za tapety anebo můžete úplně změnit styl ložnice, například tak, že do ní dáte nějaký přírodní prvek, může to být třeba kamenný obklad za postelí, nebo dřevo a dobře vypadá i provaz, záleží na tom, co se vám líbí a jaké máte finanční možnosti, protože obložení kamenem bude jistě dražší, než nová výmalba. Kromě výmalby stěn, se můžete pustit i do výmalby nábytku. Pokud je váš nábytek zachovalý, ale trochu zastaralý, stačí nový nátěr nábytku a třeba výměna úchytek a rázem budete mít nový nábytek. 

Nové povlečení                              

S novými barvami souvisí i nové povlečení. Nová ložniceza pár korun spočívá v tom, že sladíte novou výmalbu či nějak upravené zdi s textilem v ložnici, je to sice detail, ale poměrně důležitý, protože i takový detail dokáže změnit celý vzhled ložnice. Kromě povlečení můžete vyměnit i závěsy, které také nejsou příliš drahé a pokud je vyměníte za nové a trendy, pak může vaše ložnice dostat úplně jiný dojem. 

Náš tip: Hledáte originální dekoraci do ložnice? Pořiďte si sadu na malování podle čísel a vyrobte si ji vlastnoručně!

Nová lampička

V případě, že máte doma v ložnici ještě staré látkové lampy či starý lustr, pak můžete svou ložnici zmodernizovat jejich výměnou, existuje velmi mnoho druhů moderních osvětlení. Pokud jste knihomol, který po večerech rád čte, měli byste myslet na to, aby vaše lampička na noční stolek byla nejen moderní, ale zároveň, aby byla dostatečně silná, abyste si nekazili oči, to mnohdy záleží i na tom, jaká žárovka v lampičce je. Namísto klasického lustru, můžete si do ložnice nechat udělat podhled, do kterého dáte buďto bodová světla anebo pásek z ledkových světel, do ložnice je to příjemné a také romantické. 

Velký koberec versus Malé koberečky

Nová ložnice za pár korun, znamená, že stačí vyměnit pár detailů a vaše ložnice bude vypadat úplně jinak, ovšem někdy je potřeba kromě detailů vyměnit i některé jiné prvky. Například pokud máte doma na podlaze ještě koberec přes celou ložnici, je možná čas vyměnit ho za podlahu, protože kobercům už odzvonilo. Samozřejmě, že pokud se vám to líbí a máte to tak rádi, tak vás nikdo nemůže do toho nutit. Jestli toužíte po moderní ložnici, ale jste zvyklí na koberec, abyste ráno mohli vstát a mít nohy v teple, tak můžete velký koberec vyměnit za několik malých koberečků anebo třeba i kožešin, záleží na tom, jak máte ložnici zařízenou. 

Rekonstrukce je čas od času potřeba, aby váš dům dostal moderní nádech, zkuste začít třeba s ložnicí, protože tu můžete zmodernizovat za pár korun.


Při výběru nové ložnice vám rádi na Livli.cz poradíme a doporučíme na co si dát pozor a podle čeho ideálně vybírat.


Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat