- Reklama -bydlení
Středa, 7 června, 2023

více v článku...

Čeká vás rekonstrukce koupelny? Pak byste měli pečlivě popřemýšlet nad volbou obkladů

Možná také patříte k lidem, kteří se rozhodli během prázdnin nebo krátce po nich zrekonstruovat koupelnu. Ať už vám ta stávající neslouží, nebo jednoduše chcete po letech změnu, než investujete do obkladů a dlažby, měli byste vědět, podle čeho vybírat a co je aktuálně trendy.

Moci vidět na vlastní oči koupelnu,…

… kterou si pak koupíte do svého bytu nebo domu, je doslova k nezaplacení. Co ale nepřenesete, je umístění oken nebo simulace velikosti vaší koupelny. Jinak mohou působit obklady v prostorném showroomu, jinak budou jistě působit v malé koupelně bez okna, a tím pádem bez přirozeného světla.

I tak je ale velmi přínosné navštívit koupelnové studio a nechat si poradit koupelnu vám na míru podle její konkrétní velikosti i ostatních specifik. Často tady najdete šikovné designéry, kteří mají výbornou představivost. Ta v kombinaci se znalostí koupelnového nábytku a různých vychytávek do koupelen mohou přijít s řešením, které vás ani ve snu nenapadlo.

Jaké obklady zvolit?

Všeobecně je známo, že do malé koupelny volíme větší formát obkladu ve světlé barvě, do prostorné koupelny si můžeme dovolit i tmavé obklady a menší formát. Zmenšovat prostor mohou i obklady s drobnými vzory a obrázky.

Naopak zvětšují světlé obklady, také zrcadla umístěná např. v koutě na stěnách, které spolu sousedí.

Moderní koupelna

Pokud si přejete mít koupelnu v moderním duchu, pomůže vám i sanitární technika. Naprosto dokonale působí rozměrově větší koupelnová umyvadla s netradiční odkládací plochou. Velmi hezká jsou i umyvadla se skříňkou, kdy skříňka pod umyvadlem je stejně široká a hluboká, jako obdélníkové umyvadlo a to jakoby dokonale na skříňce sedělo.

Moderní je mít jednoduché zrcadlo se světly, umyvadlem a skříňkami na stejné stěně. Sice vám takové uspořádání zabere dost místa, ale pokud prostor máte, takto dispozičně řešená koupelna bude praktická i hezká.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat