- Reklama -bydlení
Úterý, 28 března, 2023

více v článku...

Testovali jsme tyčový vysavač Samsung Jet 70 Easy spolu s novou vysypací stanicí. Proč byste měli vsadit na tuto dvojici?

Pokud jste dosud ještě nedrželi v rukou tyčový vysavač, určitě to udělejte. Když dovaříte, něco se vysype, nebo se ohlásí nečekaná návštěva, je vždy připraven podat pomocnou ruku. Sesbírá vše z každého povrchu a vytáhne i prach, který se uvolní pod rotujícím kartáčem. A to, aniž byste se museli sehnout k nejbližší zásuvce.

Obsluha

Elegantní, štíhlé a designově vyladěné tělo Jet 70 Easy od Samsungu vyberete z krabice a ve čtyřech krocích ho intuitivně složíte do pěti minut. Všechny části do sebe perfektně zapadnou díky „klik“ systému, který jde snadno a nezadrhává se. Pokud by vám dělalo složení jakýkoli problém, v návodu v českém jazyce si přečtete podrobnosti. Když chytíte vysavač do rukou, ihned pocítíte rozdíl oproti klasickému modelu s hadicí. Je to zejména o vyšším komfortu. Vysavač není těžký a nic se vám neplete pod nohy – ani vysavač, ani hadice, ani žádné kabely. Promyšlené je také jednoduché ovládání palcem přímo v horní části. Na digitálním displeji si můžete zkontrolovat stav zařízení, například úroveň výkonu a typ kartáče. Upozorní vás, i pokud se vyskytne problém s kartáčem nebo na případné zablokování.

Výkon a vysávání

Výrobce udává sací výkon 150 W*, což je oproti jiným tyčovým vysavačům výrazný nadstandard. Běžně se setkáte s modely od necelých 5 W do
97 W. Abyste měli lepší představu: klasické sáčkové vysavače mají rozpětí od 100 do 240 W. Tyto dva typy nelze velmi srovnávat, co se týká hloubkového čištění, protože přece jen výkonný elektrický model bude mít vždy navrch oproti baterii. Pokud jej však budete používat denně, prach nemá šanci uložit se hluboko do struktury koberců a hloubkový úklid nebudete muset absolvovat tak často. Vysávali jsme klasickou plovoucí podlahu, koberce i dlažbu v koupelně. Hubice s rotačním kartáčem a se 180° otáčením dobře klouže po všech površích. Při středním výkonu bezproblémově posbírá prach, vlasy, drobné kousky papíru i větší smetí. Díky ergonomicky ohýbatelnému kloubu dosáhnete hluboko pod postel či skříň. To se vám s klasickým vysavačem nepovede.

Baterie a nabíjení

Baterie je součástí vysavače a nasazuje se v jeho zadní části pod rukojetí. Při našem testování se nabila za 100 minut. Její výdrž na plný výkon nás mírně zklamal – po 10 minutách bylo po vysávání. Ale nezoufejte, výkon nemusíte hnát do nejvyšších otáček, protože i při nižších stupních vysajete vše výborně. Baterie tak vydrží kolem 40 minut, to vám bohatě stačí k vysátí garsonky, jedno- či dvoupokojového bytu. Máte-li větší byt, můžete si dokoupit náhradní baterii. Vysávání ve velkých domech přenechejte raději jiným typům vysavačů. Jet 70 Easy se však bude hodit jako příruční vysavač na místech, kde je nejvíc nepořádku – například v kuchyni či chodbě.

Parkování

Velice praktická a důmyslně vyřešená je nabíječka na baterii. Nejenže nabíjí, ale slouží také jako držák na vysavač. Chcete-li ušetřit místo, můžete ji namontovat na zeď, nebo ji použít jako samostatnou nabíječku, takže baterii jednoduše vyjmete a nabijete kdekoli. Navíc slouží také k odkládání příslušenství – kombinovaného nástavce a prodlužovacího štěrbinového nástavce, které budete mít vždy po ruce, abyste vysali prach z nedostupných míst. Pokud náhodou budete muset přerušit vysávání daleko od nabíjecí stanice, vysavač můžete bezproblémově opřít o jakoukoli stěnu, jeho nestability se obávat nemusíte.

Příslušenství

Jet 70 Easy se nám velmi osvědčil i jako šikovný pomocník pro drobný úklid. Pomocí kombinovaného nástavce s kartáčkem perfektně vysáte stůl, okenní parapet, klávesnici, nábytkové police, lišty stěn či žebra radiátorů. Vysouvatelný kartáč s jemnými štětinami je mnohem širší, než je zvykem u jiných typů vysavačů, mírně zkosený, takže se snáze prochází po vysávaných površích. S prodlužovacím štěrbinovým nástavcem se zase dostanete do úzkých nepřístupných míst, nebo jej nasadíte na tyč vysavače a snadno dosáhnete na strop, do horních rohů stěn nebo na žaluzie na vysokých oknech.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat