- Reklama -bydlení
Úterý, 28 března, 2023

více v článku...

Jak vyměnit splachovací WC nádrž

Při zhoršující se funkčnosti, protékající vodě nebo opotřebování každodenním používáním nastane dříve či později čas na výměnu splachovací nádržky. S pomocí našeho postupu ji dokážete snadno demontovat a namontovat novou.

Častým důvodem pro výměnu splachovací nádržky je poškozený splachovací systém, v důsledku čehož přetéká voda do WC mísy. Než však koupíte novou nádrž, nejprve zkontrolujte, zda porucha nevznikla například netěsností, kterou způsobilo buď opotřebení, nebo poškození samotného těsnění. Tehdy stačí koupit jen nové těsnění. Často dochází ik zanesení jednotlivých dílů vodním kamenem, které potřebují jen vyčistit.

Starou splachovací trubku můžete vzít jako šablonu a přenést délky na novou splachovací trubku.
Postup

Stupeň náročnosti: 3/5

Počet osob: 1

Délka realizace: 2,5 hodiny

MATERIÁL

splachovací nádržka
teflonová těsnící páska na vodu
ventil kulový rohový s filtrem a růžicí
WD 40
vypouštěcí ventil
flexibilní hadice
NÁŘADÍ

pila na kov
špachtle nebo stěrka
šroubovák, francouzský klíč
vodováha, skládací metr
aku vrtačka, vrtáky
kladivo, brusný papír, permanentní fix
Přečtěte si také
Redakce radí: Jak si navrhnout koupelnu snů?
Jak na to

Demontáž staré nádržky

Uzavřete rohový ventil, vypusťte nádržku, odmontujte přípojku rohového ventilu a splachovací trubici. Uvolněte šroubování splachovací nádržky a vyjměte ji ze stěnového upevnění. Odšroubujte také stěnové upevnění. Staré vyvrtané díry můžete zatmelit.

Výměna rohového ventilu

Při výměně rohového ventilu nejprve uzavřete přívod vody. Vyšroubujte původní rohový ventil. Nový ventil je třeba utěsnit teflonovou páskou nebo konopami. Nasaďte rozetu a našroubujte do stěnové přípojky nový ventil.

Upevnění na novou nádržku

Upevnění na novou nádržku

Vyznačte si upevnění na novou splachovací nádržku. Změřte vzdálenost od středu trouby směrem nahoru podle pokynů výrobce v balení.

Změřte výšku držáku na nádržce – důležité je změřit vzdálenost až do středu držáku. Rozměr přeneste na zeď.

Vyvrtání děr

Jamkovačem si vyznačte body a vyvrtejte díry bez příklepu. Po zasazení hmoždinek přišroubujte oba stěnové držáky a vyrovnejte je pomocí vodováhy. Shora nasaďte splachovací nádržku.

Instalace nové nádržky

Měření

Přípojka splachovací nádržky musí být na straně rohového ventilu. Nádržku nainstalujte podle návodu. Změřte vzdálenost od stěny do středu přípojky na splachovací trubku. Sejměte nádržku, nasaďte spojku splachovací trubky natřené mazadlem a změřte délku nové trouby.

Připojení splachovací trubky

Připojení splachovací trubky

Trubku můžete seříznout podle potřeby. Přípoj splachovací trubky zastrčte do WC mísy a poté zastrčte splachovací trubku až na doraz a namontujte přiložené manžety. Ručně přišroubujte splachovací trubku ke splachovací nádržce.

Dokončovací práce

Rohový ventil utažení

Rohový ventil spojte pomocí flexi hadice se splachovací nádržkou. Před otevřením rohového ventilu nastavte množství splachovací vody na splachovači. Otevřete rohový ventil.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat