- Reklama -bydlení
Středa, 7 června, 2023

více v článku...

Co by měl splňovat váš nový bytový vodoměr?

Spousta těch, kdo potřebují nový vodoměr, si klade otázku, která je pro ně poměrně dost záludná, a to, jak vybírat vodoměry? Pokud bychom s vodoměry pracovali, nebo je kupovali denně, jejich nákup by nám přišel jednoduchý… Pojďme se tedy podívat na to, co by měly vodoměry umět.

více v článku...

Šikovné bytové vodoměry

Vodoměry jsou důmyslná zařízení, která nám změří spotřebu studené i teplé vody. Abychom byli my jako odběratelé, ale i dodavatel vody spokojení, je nutné, abychom používali kvalitní bytové vodoměry, s nimiž budou obě strany spokojené.

Bytové vodoměry nové se vyplatí koupit takové, u nichž je možné provádět dálkové odečty spotřeby vody. Sice toto ještě není povinné, ale časem bude, tak proč za pár let řešit nutnost koupi nového vodoměru…?  Dálkový odpočet bude ve finále pro nás lepší. Nikdo k nám domů nebude chodit, odečet je možné udělat kdykoli a je možné sledovat i spotřebu, a tak předejít nesrovnalostem nebo „černým“ odběrům.

Kvalitní a spolehlivý vodoměr patří vždy do některé ze tří tříd přesnosti. U bytových vodoměrů jde o třídu A pro ty, které měří od 60 l/hod., třídu B pro vodoměry měřící od 30 l/hod a třídu C pro vodoměry měřící od 15 l/hod. Jestliže je vodoměr cejchován dle normy MID, je třída přesnosti udávaná hodnotou R, přičemž platí, že čím vyšší je hodnota R, tím přesnější typ vodoměru máte.

Bezpečnost při odběru

Je dobré, když má vodoměr antimagnetickou odolnost, o čemž nestačí výrobcovo prohlášení. Toto by měl doložit provedeným měřením.

U vodoměrů byste měli sledovat i neprůhledný kryt strojku počítadla, ochranu proti nekonečnému otáčení ciferníku, ochranné víčko, plombování číselnou plombou nebo plombování obou konců vodoměrů.

Více informací k vodoměrům i odpočtům vody najdete na internetových stránkách mereni-tepla.cz. Podívejte se na vše, co vás zajímá.


Na webu top-koupelny.cz si v magazínu můžete přečíst jak vybavit koupelnu či jakou vybrat vhodnou vodovodní baterii.


Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat